Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne hoş geldiniz. Öncelikle umut, sağlık ve başarı dolu bir yıl diliyorum. Sağlık Bilimleri Fakültemiz Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Hemşirelik olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Fakültemizin temel amacı; etik değerlere sahip, topluma karşı ahlaki sorumluluk sahibi, düşünen, öğrenme tutkusu olan, araştırma üreten, yaratıcı, yenilikçi, paylaşımcı ve bütünleştirici düşünen geleceğin sağlık profesyonellerinin yetişmesini sağlamaktır. 
Günümüzde, nüfusumuz, özellikle yaşlı nüfusumuz artmakta ve yaşam süremiz uzamaktadır. Bununla birlikte sağlık sektörü de büyümeye devam etmektedir. Sonuç olarak, bu eğilimler devam ettikçe nitelikli sağlık profesyonellerine olan talep artacaktır. Sağlık alanındaki istihdamın diğer tüm mesleklerin ortalamasından çok daha hızlı artmaya devam edeceği tahmin edilmektedir. 
Sağlık ile ilgili konularda kapsamlı bilgiye sahip eğitimli mezunlara çok ihtiyaç bulunmaktadır. Teori ve uygulamayı harmanlayan eğitim sistemimizde öğrencilerimiz gerekli beceri ve yeterlilikleri kazanmakta ve klinik ortamlarda tamamlamaktadır. Böylece mezun olan öğrencilerimizin önünde çok sayıda kariyer yolu açılabilmektedir.
Fakültemizin web sitesinde programlarımızın amacı, eğitim-öğretimin yapısı, standartları ve felsefesi hakkında daha fazla bilgi yer almaktadır. Sizi kampüsümüzü şahsen veya sanal olarak ziyaret etmeye, üniversitemizi gezmeye ve öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz ile konuşmaya davet ediyoruz.

Sağlıklı günler dileğiyle, görüşmek üzere

Prof. Dr. Asiye GÜL
 


Son Güncelleme Tarihi: Cu, 02/23/2024 - 13:20