İKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve KASDER Arasında İletişim ve İş Birliği Toplantısı

İKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, İKÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Türkiye Kas Hastalıkları Derneği (KASDER) arasında 5 Ekim Çarşamba günü online olarak iletişim ve iş birliği toplantısı gerçekleştirildi. 

İKÜ Hemşirelik Bölümü ile Darülaceze Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Hemşirelik Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Asiye Gül ile akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Mukaddes Turan Miral ve Arş. Gör. Cennet Kara Özçalık, T.C. Darülaceze Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Darülaceze Başkanı Yüksek Mimar Hamza Cebeci ile bir araya gelen hocalarımız, Darülaceze ile uygulamalı ders/staj konularında iş birliği protokolü imzaladılar. İş birliği kapsamında, öğrencilerimiz 2022-2023 Güz Yarıyılındaki “Halk Sağlığı Hemşireliği” dersinin stajını gerçekleştirecekler. 

Hemşirelik Haftası Kutlaması

İKÜ Hemşirelik Bölümü, “Hemşirelik Haftası” kutlamaları kapsamında 9 Mayıs Pazartesi günü Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda bir program gerçekleştirdi. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve aramızdan ayrılan hemşireler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan program, Timuçin Sezerel’in şefliğindeki Orkestra İKÜ Akustik Dinleti Grubu’nun dinletisi ile devam etti. Açılış konuşmasında hemşireliğin tarihsel gelişimi ve öneminden bahseden Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız & Hemşirelik Bölüm Başkanımız Prof. Dr.

IKU JOURNAL OF HEALTH AND LIFE SCIENCES EBSCOHOST HAS BEEN ACCEPTED TO EBSCO CENTRAL & EASTERN EUROPEAN ACADEMIC SOURCE AND EBSCO CINAHL ULTIMATE AND TURKEY CITATION INDEX

EBSCOhost, the Journal of Health and Life Sciences, which was published by our university in 2019; accepted to EBSCO Central & Eastern European Academic Source and EBSCO CINAHL Ultimate and Turkey Citation Index. For the August 2022 issue of the journal, you can send qualitative and quantitative original research, case presentations, letters to the editor, reviews and scientific translations from all areas of health and life.

For more information…

 

İstanbul Kültür Üniversitesi Hareket Analizi Uygulama ve Değerlendirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜ-HAM) Açıldı

İKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik kadrosunun liderliğinde çalışmalarına başlayan Hareket Analizi Uygulama ve Değerlendirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi, 24 Aralık Cuma günü gerçekleştirilen törenle açıldı. En yüksek teknolojili hareket yakalama sistemi ile kurulmuş 6 kameralı odadaki sistem sayesinde, hasta her açıdan ayrı değerlendirilebilecek. Ataköy yerleşkemizde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’ndeki açılış töreninin ardından merkez tanıtımı için gezi düzenlendi. Tanıtıma Mütevelli Heyet Başkanımız Dr.

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi’nin 3. Cilt 2. Sayısı Yayınlandı

İstanbul Kültür Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 2019 yılında yayımlanmaya başlanan Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi’nin 3. cilt 2. sayısı yayınladı. Derginin baş editörlüğünü Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. N. Ekin Akalan üstleniyor. Derginin editörlüğünü Hemşirelik Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Asiye Gül, bölüm editörlüklerini ise Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burcu Semin Akel ile Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Nazlı Batar yapıyor.

Hareket Problemleri Oluşmadan Tespit Edilebilecek

İstanbul Kültür Üniversitesi Hareket Analizi Araştırma ve Uygulama Merkezi, kişinin temel hareket özelliklerini sorgulayarak ilerleyen yaşlarda görülecek sağlık problemlerinin önüne geçmeyi hedefliyor. İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinde kurulan merkez, öğrencilere teorik bilginin yanında uygulama fırsatı sunmasıyla dikkat çekiyor.

“Sağlık Bilimleri Fakülteleri için Literatür Tarama Teknikleri ve Kanıta Dayalı Klinik Kaynaklar” Webinarı

İKÜ Hemşirelik Bölümü ile EBSCO Türkiye iş birliğinde, “Sağlık Bilimleri Fakülteleri için Literatür Tarama Teknikleri ve Kanıta Dayalı Klinik Kaynaklar” başlıklı webinar düzenlenecek.

27 Ocak Salı günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek webinarda;

- İhtiyaç duyduğunuz en güncel bilgilere en hızlı nasıl ulaşırsınız?
- Hemşirelikte birincil indeks CINAHL’daki dergilerin tam metinlerine erişiminiz olduğunu biliyor muydunuz?
- Beslenme ve diyetetik konusunda danışma kaynağı olan Nursing Reference Center’a nasıl erişim sağlayabilirsiniz.