İstanbul Kültür Üniversitesi Hareket Analizi Uygulama ve Değerlendirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜ-HAM) Açıldı

İKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik kadrosunun liderliğinde çalışmalarına başlayan Hareket Analizi Uygulama ve Değerlendirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi, 24 Aralık Cuma günü gerçekleştirilen törenle açıldı. En yüksek teknolojili hareket yakalama sistemi ile kurulmuş 6 kameralı odadaki sistem sayesinde, hasta her açıdan ayrı değerlendirilebilecek. Ataköy yerleşkemizde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’ndeki açılış töreninin ardından merkez tanıtımı için gezi düzenlendi. Tanıtıma Mütevelli Heyet Başkanımız Dr.

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi’nin 3. Cilt 2. Sayısı Yayınlandı

İstanbul Kültür Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 2019 yılında yayımlanmaya başlanan Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi’nin 3. cilt 2. sayısı yayınladı. Derginin baş editörlüğünü Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. N. Ekin Akalan üstleniyor. Derginin editörlüğünü Hemşirelik Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Asiye Gül, bölüm editörlüklerini ise Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burcu Semin Akel ile Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Nazlı Batar yapıyor.

Hareket Problemleri Oluşmadan Tespit Edilebilecek

İstanbul Kültür Üniversitesi Hareket Analizi Araştırma ve Uygulama Merkezi, kişinin temel hareket özelliklerini sorgulayarak ilerleyen yaşlarda görülecek sağlık problemlerinin önüne geçmeyi hedefliyor. İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinde kurulan merkez, öğrencilere teorik bilginin yanında uygulama fırsatı sunmasıyla dikkat çekiyor.

“Sağlık Bilimleri Fakülteleri için Literatür Tarama Teknikleri ve Kanıta Dayalı Klinik Kaynaklar” Webinarı

İKÜ Hemşirelik Bölümü ile EBSCO Türkiye iş birliğinde, “Sağlık Bilimleri Fakülteleri için Literatür Tarama Teknikleri ve Kanıta Dayalı Klinik Kaynaklar” başlıklı webinar düzenlenecek.

27 Ocak Salı günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek webinarda;

- İhtiyaç duyduğunuz en güncel bilgilere en hızlı nasıl ulaşırsınız?
- Hemşirelikte birincil indeks CINAHL’daki dergilerin tam metinlerine erişiminiz olduğunu biliyor muydunuz?
- Beslenme ve diyetetik konusunda danışma kaynağı olan Nursing Reference Center’a nasıl erişim sağlayabilirsiniz.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Hakkında Duyuru

Sevgili Öğrencilerimiz,

Üniversitemiz Senatosu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, COVID-19 küresel salgınının yayılımının azaltılmasına katkıda bulunmak, öğrenci, akademik, yönetim ve idari personelimiz dahil genel halk sağlığını tehlikeye atmamak için 2020-2021 Güz Yarıyılında eğitim-öğretimin niteliğini özenle korumaya yönelik Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde alınan kararlar genel hatları ile aşağıdaki gibidir;
 

İKÜ-HAM Tanıtım Toplantısı

Üniversitemiz bünyesinde kurulan İstanbul Kültür Üniversitesi, Hareket Analizi Uygulama ve Değerlendirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (İKÜ-HAM) amacı, kapsamı, sunulacak hizmetler, eğitim ve öğretime katkıları, araştırma ve inovasyon hedefleri; Merkez Müdürü & Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Ekin Akalan ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Prof. Dr. Burcu Semin Akel tarafından öğrencilerimizin de katıldığı toplantıda tanıtıldı. 
 

Dr. Leman Kuzu’nun Editörlüğünü Yaptığı İlk Kitabı Yayınlandı

İKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde görev yapan Dr. Leman Kuzu’nun, Uluslararası Bilimler Akademisi (UBAK) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayınevi Ruhsat 2018/42945 numarasıyla gerçekleştirilen, “Balkan Zirvesi 2. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi” için hazırlanan (Özet Kitabı Yayın Tarihi 25.05.2020 ISBN: 978-605-06766- 1-7 Balkan Zirvesi 2. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi, Tam Metin Kitabı Yayın Tarihi 25.05.2020 ISBN:978-605-06766-1 (International Standart Book Number) ilk kitabı yayına sunuldu.